Александър Овечкин влезе в топ 50 в класацията за най-много изиграни мачове в НХЛ

александър овечкин влезе топ класацията изиграни мачове нхл
12:50, 28.11.2023
Чете се за: 01:07 мин.

Нападателят на Вашингтон Кепитълс Александър Овечкин влезе в топ 50 в класацията за най-много изиграни мачове в Националната хокейна лига (НХЛ).

Капитанът на столичани записа 1365-ото си участие в редовния сезон при загубата на своя тим с 1:2 от Сан Хосе тази нощ и излезе еднолично на 50-ата позиция, изпреварвайки канадеца Ерик Стаал.

Рекордьор по срещи в северноамериканската лига е Патрик Марло с 1779.

38-годишния Овечкин, който е втори най-добър реализатор в историята на НХЛ с 827 попадения и изостава с 67 от легендата Уейн Грецки, има 5 гола и 7 асистенции в 18 двубоя от настоящата кампания.

Управителят на БНБ: В Бюджет 2024 има разминавания между фискалната и паричната политика
Александър Георгиев отрази 40 удара при четвъртия пореден успех на Колорадо в НХЛ