Александър Сьорлот извоюва точката за Виляреал срещу Реал Мадрид в осемголов трилър

Норвежецът отбеляза всички четири гола за домакините в днешния сблъсък.

от Константин Джаркин
23:25, 19.05.2024
александър сьорлот извоюва точката виляреал реал мадрид осемголов трилър

Виляреал се добра до точката в домакинството си срещу Реал Мадрид в мач от предпоследния кръг на Ла Лига. "Жълтата подводница" губеше с 4:1 до 48-та минута, но Александър Сьорлот износи отбора на гърба си, вкарвайки всички четири гола.

Арда Гюлер вкара четвъртия си гол в последните си пет мача за първенство в 14-та минута, а Хоселу удвои преднината на "Белия балет" след половин час игра.

Норвежецът Сьорлот намали изоставането на домакините в 39-та минута, но до края на полувремето Лукас Васкез и турчина Гюлер отново бяха точни, за да направят резултата 4:1 в полза на гостите.

Във второто полувреме започна шоуто на Александър Сьорлот. Норвежецът наниза три гола в рамките на осем минути, от 48-ма до 56-та, за да изравни резултата.

До края на сблъсъка "Жълтата подводница" имаше няколко добри положения да изпълни магически обрат, но шампионите удържаха на напрежението.

Виляреал ще завърши сезона на осмата позиция в края на сезона, докато Реал Мадрид предсрочно си осигури титлата в Ла Лига преди четири кръга.

Щурм Грац сложи край на доминацията на Ред Бул Залцбург в австрийската Бундеслига