Александър Везенков пропусна загубата на Сакраменто от Ню Орлиънс заради болки в палеца

Въпреки поражението Сакраменто остава с положителен баланс от 8 победи и 5 загуби

Ню Орлиънс Пеликанс Зайън Уилямсън
07:02, 21.11.2023

Отборът на Сакраменто Кингс без Александър Везенков в състава си бе разгромен като гост от Ню Орлиънс Пеликанс в поредна среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация (НБА).

Българинът не игра заради болки в палеца на лявата ръка.

Домакините от Ню Орлиънс разгромиха гостите със 129:93.

Играчите на Майк Браун нямаха ден в стрелбата, като най-резултатен бе Харисън Барнс с 16 точки, а звездата Де'Арън Фокс вкара едва 14 при 27,8% успеваемост. За Пеликанс Брандън Инграм бе над всички с 31 точки, а Зайън Уилямсън вкара 26.

Въпреки това Сакраменто остава с положителен баланс от 8 победи и 5 загуби. Ню Орлиънс има равен брой успехи и поражения - по 7.

За двата тима ще има само ден почивка, преди те отново да се срещнат в Ню Орлийнс в четвъртък от 3:00 часа българско време.

Джо Байдън помилва пуйките Бел и Либерти за Деня на благодарността (Снимки)
Кметът на Нови Пазар: 90% от хората вече имат ток и вода