Алкарас надви Циципас и за втора поредна година триумфира в Барселона

23:13, 23.04.2023
Чете се за: 01:57 мин.
алкарас надви циципас втора поредна година триумфира барселона

Испанецът Карлос Алкарас защити титлата си на турнира по тенис на клей от сериите АТР 500 в Барселона, Испания, след като във финала надигра гърка Стефанос Циципас.

По този начин Алкарас стана едва вторият испанец, който успешно защитава трофея в Барселона, а другият с подобно постижение, разбира се, е Рафаел Надал, който е печелил надпреварата общо 11 пъти

За шампиона от US Open 2021 пък това е трета титла през сезона и общо девета в неговата кариера.

На финала поставеният под №1 Карлос Алкарас се наложи над втория поставен Стефанос Циципас с 6:3, 6:4 за 80 минути игра. Успехът е четвърти за испанеца от четири мача срещу Циципас.

Сега и двамата ще се отправят към Мадрид за участие на втория за годината турнир от сериите Мастърс на клей.

В испанската столица и двамата ще стартират директно от втория кръг, като Алкарас ще се изправи Емил Руусувуори или Юго Умбер, а при победа над един от тях в третия кръг е възможен дуел с най-добрия български тенисист Григор Димитров. Стефанос Циципас пък очаква във втория кръг в Мадрид Кайл Едмънд или Доминик Тийм.

Наполи излъга Юве с гол в добавеното време в мач с две отменени попадения на "Старата госпожа"
Испания отпуска изоставени имоти на младежи, за да напуснат дома на родителите си