Алкарас си осигури двубой за златен медал на Игрите в Париж

Ако в неделя спечели златен медал, Алкарас ще стане едва вторият след Рафаел Надал (2008), който успява в един сезон да спечели „Ролан Гарос“, Уимбълдън и олимпийско злато.

Станко Димов
от Станко Димов
16:00, 02.08.2024
карлос алкарас продължава четвъртфиналите сингъл олимпийския тенис турнир париж

Карлос Алкарас ще напусне Олимпийския турнир по тенис минимум със сребърен медал. Испанецът се класира за финала на надпреварата, след като се наложи с убедителното 6:1, 6:1 над Феликс Оже-Алиасим (Канада) в първия полуфинален дуел в петък.

21-годишният тенисист демонстрира върхова форма на корт „Филип Шатрие“ – същата арена, на която спечели „Ролан Гарос“ преди два месеца, като стана най-младият тенисист, който ще спори за златен медал на Олимпийски игри след завръщането на този спорт на шампионата в Сеул 1988 г.

Алкарас пречупи съпротивата на Оже-Алиасим за едва 75 минути и вече е серия от 12 последователни победи, след като триумфира на Уимбълдън миналия месец.

На финала в неделя Алкарас ще срещне Новак Джокович или Лоренцо Музети. Ако спечели злато, Карлос ще стане вторият испанец след Надал с подобно постижение.

От своя страна Оже-Алиасим ще се конкурира за бронза със загубилия полуфинала Джокович – Музети.