Американецът Бен Шелтън стартира с успех при дебюта си на турнира в Далас

21-годишният тенисист се класира за шестия си четвъртфинал в турнир на ATP.

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
10:34, 08.02.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Американецът Бен Шелтън направи впечатляващ дебют на Откритото първенство на Далас по тенис. Шелтън победи сънародника си Майкъл Ммох с 6-3, 6-3 при първото си участие в турнира.

С победата си 21-годишният Шелтън си осигури шести четвъртфинал в кариерата. За него това е второ участие в турнир на родна земя след полуфиналите на US Open през 2023 г.

В първия си мач след поражението в третия кръг от Адриан Манарино на Откритото първенство на Австралия, третият поставен Шелтън загуби само три точки на сервис и записа 23 печеливши удара в мача си срещу Ммох продължил 63 минути.

„Бях доста изненадан от нивото, на което играх днес. Чувствах се комфортно на корта, докато играех и се движех. Мислех, че изиграх наистина добър мач", коментира 16-тият в световната ранглиста американец.

Американецът ще се изправи срещу седмия поставен Джордан Томпсън или "щастливия губещ" Денис Кудла на четвъртфиналите.

Австралиецът Джеймс Дъкуърт записа победа със 7-6(3), 6-4 над петия в схемата Кристофър Юбанкс. Американецът Маркос Гирон отстрани шестия поставен Макс Пърсел, за да стигне до четвъртфиналите.

Томи Пол надигра Таро Даниел от Япония с 6-3, 6-2. Вторият поставен американец спаси всичките си четири точки за пробив. Негов съперник на четвъртфиналите ще бъде победителя от срещата между осмия поставен Доминик Кьопфер и Ринки Хиджиката.

Дюкенс Назон на раздяла с ЦСКА: Съдбите ни са свързани. Един ден ще се видим отново!
Съгласие в СОС: Цветомир Петров ще получи необходимата подкрепа за временен председател