Бившият №1 в световната ранглиста по тенис при мъжете Анди Мъри започна с победа участието си на Мастърс турнира в Торонто, след като в мача си от първия кръг надигра в два сета италианеца Лоренцо Сонего.
Трикратният шампион в надпреварата се наложи със 7:6(3), 6:0 за малко повече от два часа игра.
По този начин британецът си осигури място във втория кръг, където го очаква мач срещу австралийския квалификант, който елиминира първата ракета на домакините Феликс Ожие-Алиасим след 6:4, 6:4.
Поставеният под №13 в основната схема Александър Зверев, който вдигна трофея в турнира през 2017-а година, също започна с успех в Торонто, побеждавайки с 6:4, 7:6(3) нидерландеца Талон Грикспор.
В спор за място на осминафиналите германецът ще се изправи срещу Алехандро Давидович Фокина от Испания, който пък се справи с представителя на САЩ Джей Джей Уулф след 6:0, 6:2.
В същата тази четвъртина на схемата е и №3 в схемата Каспер Рууд от Норвегия, който по право стартира участието си директно от втория кръг, в който елиминира чеха Иржи Лехечка със 7:6(6), 6:4.
Изненадата на вчерашния ден обаче поднесе 21-годишният канадец Габриел Диало, който победи шампиона във Вашингтон от миналата седмица Дан Еванс от Великобритания със 7:6(4), 7:5. За Диало, който участва в турнира с "уайлд-кард и все още учи в Университета в Кентъки, това бе дебютна победа на ниво АТР.
В среща от втория кръг младият канадец ще играе срещу австралиеца Алекс Де Минор, който надигра №11 в схемата Камерън Нори със 7:5, 6:4.
Последвайте нашия канал "Спорт по БНТ" във Viber
Последвайте ни и във Фейсбук, за да сте винаги в час с последните спортни новини
Намерете БНТ в социалните мрежи: Instagram, Facebook, LinkedIn, TikTok