Анди Мъри е финалист в Щутгарт след успех над Кирьос

Анди Мъри
19:19, 11.06.2022
Чете се за: 01:32 мин.

Анди Мъри победи Ник Кирьос със 7:6(5), 6:2 в полуфинален мач на тенис турнира от сериите АТР 250 в Щутгарт.

В първия сет и двамата тенисисти спечелиха своите сервис геймове, за да се стигне до тайбрек. В него австралиецът поведе с 4:3, но носителят на три титли от “Големия шлем” стигна до обрат.

Шотландецът започна втората част с пробив. Ник Кирьос изпусна нервите си, счупи ракетата си, размени нецензурни реплики със зрителите и загуби втория гейм служебно. Втори пробив в полза на британеца направи резултата 4:1. 35-годишният състезател сложи точка на спора с втория си мачбол след 1 час и 33 минути игра.

На финала Анди Мъри ще срещне Матео Беретини, който победи Оскар Оте с 7:6 (7), 7:6(5). Това е 70-и финал за бившия световен №1 и първи финал на трева от 2016 г. насам. Мъри ще има възможността да спечели трофей №47 в кариерата си.

Топездачи на България с купата от отборното състезание по конен спорт в Божурище