Това, което се случва днес, е, че новата коалиция между ДПС, ГЕРБ и "Възраждане" трябва да осигури гласовете. У тях е топката. Това, което виждаме в последните дни - нервността, с която говорят, подсказва, че не са сигурни, че имат тези гласове. Това каза председателят на ПГ на ПП Андрей Гюров преди дебатите за вота на недоверие.
"Мотивите за вота са абсолютно елементарни. За всички е ясно - всички данни от Централната банка, НСИ, от партньори, рейтингови агенции, финансовият министър на Германия - показват, че България се справя отлично в една много трудна икономическа ситуация за цяла Европа, така че тези аргументи са абсолютно несъстоятелни и безпочвени", каза той.
Гюров зави, че нямат план Б за втори кабинет.
"Работим по програмата - гласуване на вот на недоверие, след това стартиране на процедурата", каза той.
Дебатите за вота на недоверие, всички реакции на политиците и прогнози на анализаторите гледайте през целия ден в извънредната програма на БНТ1 и на bntnews.bg. Всичко може да проследите на Фейсбук страницата на "По света и у нас".
Животът след мама и татко: Кога и защо българите напускат дома на родителите си?
Реколтата от грозде: Първите винени сортове се предлагат на цени от 0,60 до 1,20 евро за килограм