Андрей Рубльов се класира за втория кръг на тенис турнира в Пекин

Руснакът ще играе с Алехандро Давидович Фокина в следващата фаза.

16:43, 27.09.2024

Поставеният под номер 4 в схемата Андрей Рубльов се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Пекин с награден фонд от 3,9 милиона долара.

На старта на надпреварата руснакът се справи с 6:0, 4:6, 6:4 с испанеца Пабло Кареньо Буста след час и 51 минути игра.

Рубльов взе лесно първия сет за едва 23 минути игра, като в него загуби само десет точки. Кареньо Буста обаче успя да изравни играта във втория сет и в края му направи два пробива, за да го спечели с 6:4.

В решителния трети сет двамата тенисисти печелеха сравнително лесно подавания, докато не се стигна до десетия гейм, в който Рубльов достигна до два мачбола и реализира още първия от тях.

Във втория кръг руснакът отново ще има испанец за съперник. Това е Алехандро Давидович Фокина, който отстрани първата ракета на домакините от Китай Чжъчжън Чжан след 6:3, 4:6, 6:3.