Евродепутатът Ангел Джамбазки и симпатизанти на ВМРО протестираха тази сутрин пред дома на премиера Кирил Петков.
Във включване във Фейсбук Джамбазки заяви, че не приема отстъпление от българския национален интерес по въпроса за Северна Македония.
Вижте и още във видеото на Кристиян Гаров.

Джамбазки попита задочно няколко въпроса: кога ще бъде свикана комисията по външни въпроси, кога ще бъдат разгледани внесените документи - протокола, подготвен от МВнР, френското предложение по темата и т.н.
Подозираме, че тези документи в голямата си част не са съобразени с българския национален интерес, заяви Ангел Джамбазки.
В крайна сметка до среща на привържениците на ВМРО и премиера не се стигна. Тъй като по инфомация на Ангел Джамбазки, Кирил Петков е напуснал жилището си преди пристигането на протестиращите пред дома му.
Евродепутатът Андрей Новаков коментира темата със смяната на областните управители
Любомир Каримански: Парламент с изчерпано доверие не бива да избира подуправител на БНБ
Министър Сергей Игнатов: Училищата няма да бъдат поле за политическа агитация
СГП разпореди предварителна провека за действия на служебния вътрешен министър Емил Дечев
4 години война в Украйна: Киев почете жертвите, Москва заговори за ядрен сблъсък
Показаха за първи път бункера, където Зеленски и кабинетът заседават в първите години от войната с Русия