ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Ангел Кунчев: Мерките се въвеждат, защото им е дошло времето

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.

      Затварят се областните градове, парковете, осигурява се час за пазаруване на възрастните хора. По-строгите мерки се въвеждат, защото им е дошло времето, каза в сутидиото на "Панорама" главният санитарен инспектор Ангел Кунчев.

      Мерките са взети, защото все още има хора, които не възприемат ситуацията сериозно. Най-трудно ще бъде на органите на МВР за ограничаване на движението без да пречат на хората от бизнеса или на нуждаещите се от медицински грижи.

      Ангел Кунчев: Да, неприятно е, че о тези мерки се стигна в петък следобяд. Но, така или иначе в рамките на един-два дни всеки ще разбере какви са правилата, ще се опита да се съобрази с тях. Това, което искаме, е да намалим вредите.

      Той обясни, че ако успеем в рамките на месец да ограничим контактите си, вероятно ще си спестим много неприятности.

      Смисълът на мерките е да не се минава до стъпки като вечерен час, тотална забрана на движението вътре в градовете без специална причина, каза Кунчев.

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?