Англия и Италия отново не успяха да се победят в рамките на 90 минути

Национален отбор по футбол на Италия
23:36, 11.06.2022
Чете се за: 01:12 мин.
Национални отбори

Двубоят между Англия и Италия от третия кръг на Лига А на Лигата на нациите завърши при резултат 0:0. Последният мач между двата тима бе на финала на Европейското първенство, където италианците триумфираха след изпълнение на дузпи.

Сблъсъкът се игра на стадион "Молиню" пред празни трибуни. През първата част Мейсън Маунт бе най-близо до гола, но стреля в напречната греда. Арън Рамсдейл спаси шутове на Сандро Тонали и Матео Песина, а Джанлуиджи Донарума отрази удар на Мейсън Маунт.

След почивката възпитаниците на Гарет Саутгейт отправиха единствения точен удар, но до попадение така и не се стигна.

Италия заема лидерската позиция в група 3 с актив от 5 пункта. Англия се намира на последното 4-о място с 2 точки.

Другият мач от групата между Унгария и Германия завърши при резултат 1:1.