Англия надви Уругвай в мач с пет гола и оглави група Е на световното по футбол за мъже до 20 години (ВИДЕО)

23:10, 25.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.
англия надви уругвай мач пет гола оглави група световното футбол мъже години

Отборът на Англия постигна победа с 3:2 срещу Уругвай в двубой от група Е на световното първенство по футбол за мъже до 20 години, което се провежда в Аржентина.

„Трите лъва“ откриха резултата на стадион „Ла Плата“ в 22-ата минута, когато Алфи Дивайн центрира от ъглов удар в наказателното поле на „урусите“, а Башир Хъмфрис с глава прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Асистентът за първия гол на британците Дивайн се озова в прегръдките на своите съотборници в четвъртата минута от добавеното време на първата част, когато удвои преднината на своя тим след асистенция на Матео Джоузеф.

Уругвай намали изоставането си в 49-ата минута чрез Франко Гонзалес, но в петата минута от продължението на редовното време Дарко Гиаби отбеляза трети гол за Англия и върна преднината от две попадение за своя състав.

В последните секунди от десетминутното добавено време Матиас Абалдо оформи крайният резултат 3:2.

В класирането Англия е лидер с пълен от шест точки, докато Уругвай е втори с три пункта. Тунис заема третата позиция без точков актив, а на дъното е Ирак, също без спечелена точка.

Изненадващо предложение за брак по време на баловете в Асеновград (СНИМКИ/ВИДЕО)