Англия победи Ирландия за първи път от 1985 година

13:14, 13.11.2020
Чете се за: 00:42 мин.
англия победи ирландия първи път 1985 година

Отборът на Англия надигра с 3:0 у дома над Ирландия в приятелски мач, игран на стадион "Уембли".

Попадения на Хари Магуайър, Джейдън Санчо и Доминик Калвърт-Люин осигуриха първия успех за "трите лъва" срещу "зелените" от 1985 година насам.

Капитанът Магуайът даде аванс на домакините в 18-та минута, разписвайки се с глава след асистенция на Хари Уинкс.

Точно 13 минути след това Санчо покачи на 2:0 с диагонален удар след подаване на Джак Грийлиш.

Момчетата на Гарет Саутгейт имаха множество възможности и след почивката и в край на сметка Калвърт-Люин оформи от дузпа класическия успех в 56-та минута.

Така Англия прекъсна серията си от шест поредни равенства срещу "зелените", чието начало беше през 1985 година, когато за последно "Трите лъва" надиграха Ирландия. Тогава, отново в приятелска среща, Англия печели с 2:1

На мача в Лондон за Англия дебютира 17-годишният талант Джъд Белингам от Борусия (Дортмунд). Той се превърна в третия най-млад играч, който записва двубой за представителния тим след Тио Уолкът и Уейн Рууни.

И за двата тима предстоят мачове от "Лигата на Нациите", като нашето внимание ще бъде насочено към двубоя Ирландия-България, на 18 ноември в Дъблин.