Англия победи шампиона Германия и се класира за 1/4-финалите на Евро 2023 по футбол за младежи до 21 години

21:03, 28.06.2023
англия победи шампиона германия класира финалите евро 2023 футбол младежи години

Отборът на Англия постигна победа с 2:0 над действащия шампион Германия в двубой от последния трети двубой на група C от европейското първенство по футбол за младежи до 21 години.

„Трите лъва“ откриха резултата на стадион „Батуми Арена“ в едноименния грузински град още в четвъртата минута, когато Джейкъб Рамзи пусна дълъг извеждащ пас зад центъра на терена между бранителите Мартон Дардай и Ян Бисек към Камерън Арчър, който с едно докосване си поведе топката в наказателното поле на Бундестима и с прецизен изстрел се разписа в долния ляв ъгъл на стража Ноа Атуболу.

Селекцията на Лий Карсли удвои преднината си в 21-ата минута след скоростна контраатака. Харви Елиът получи топката в централната част на терена, премина през цялата половина на Германия и след силен индивидуален рейд проби в пеналтерията на символичните гости. Футболистът на Ливърпул прати за втори път топката в мрежата зад вратаря Атуболу с точен изстрел в долния десен ъгъл.

В класирането Англия е лидер с пълен актив от 9 точки, на втората позиция е тимът на Израел с 4 пункта. Третото място е за селекцията на Чехия с три точки, а изненадващо на дъното е Германия с едва една точка от три изиграни срещи.

Мъж изгори Корана пред джамия в Стокхолм (СНИМКИ)