Ани Вангелова е четвъртфиналистка на двойки на турнир в Перу, но отпадна на сингъл

12:05, 16.08.2023
Чете се за: 01:27 мин.
Ани Вангелова
Снимка: Българска федерация по тенис

Българската тенисистка Ани Вангелова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на ITF на червени кортове в Арекипа, Перу с награден фонд 40 хиляди долара.

Вангелова в тандем с аржентинката Кандела Васкес надиграха 6:2, 6:0 представителките на домакините Патрисия Кано и Лусия Гонсалес, които участват с "уайлд кард" в мач, който продължи малко по-малко от един час.

Така, българо-аржентинският дует се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу победителките в сблъска Ана Кандиото/Анастасия Ямачкине - Валерия Касусол/Катарина Мелейро.

В турнира на сингъл, за съжаление, Ани Вангелова загуби в първия кръг на основната схема от квалификантката Фернанда Лабрана от Чили с 0:6, 6:7(5). Българката имаше своите шансове да стигне до решителен трети сет, но пропиля аванс от 4-1 точки в тайбрека на втората част, след като преди това бе наваксала пасив от 2:5 гейма.

Извършва се специализирана полицейска операция на АМ "Хемус"