Ани Вангелова започна с победа на тенис турнир в Куршумлийска Баня

Във втория кръг българската тенисистка ще играе срещу Кейла Макфей.

изабелла шиникова ани вангелова полуфиналистки двойки турнири италия тунис
19:20, 12.06.2024
Чете се за: 01:42 мин.

Ани Вангелова стартира с победа на турнира по тенис в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Българката надделя над представителката на домакините Анджела Лопчич с 6:4, 7:5 в двубой, продължил 2:28 часа.

30-годишната Вангелова се намира на 881-о място в световната ранглиста. Тя достигна до бърз пробив в средата на първия сет, а през втората част вдигна темпото и не остави никакви шансове на съперничката си, която е на 1530-о място в класацията на УТА.

Във втория кръг българската тенисистка ще играе срещу Кейла Макфей. Австралийката победи другата родна представителка Яна Стоянова с 7:6, 7:5.

На двойки Вангелова и Катерина Лазаренко (Украйна) претърпяха поражение от Никол Мирчева и Луиза Рейзел (Германия) с 3:6, 4:6 за 82 минути.

Още две българки участваха в надпреварата. Елизабет Данаилова и Ралица Александрова преодоляха квалификациите, но загубиха в първия кръг.

Динко Динев се класира за втория кръг на сингъл в турнира за мъже. 20-годишният Динев победи в първия кръг друг българин Виктор Марков със 7:6(3), 6:4. Преди този мач Динев и Марков постигнаха по три победи в квалификациите.

Габриел Донев загуби в първия кръг с 1:6, 4:6 от №2 в схемата Марат Шарапов от Русия, а Симон Антони Иванов отстъпи с 4:6, 0:6 на Петър Йованович от Черна гора.