Анна Коракаки спечели драматично титлата от международния турнир в София

16:07, 12.02.2023
анна коракаки спечели драматично титлата международния турнир софия

Олимпийската шампионка от Игрите в Рио Де Жанейро на 10 метра пистолет Анна Коракаки спечели златния медал от международния турнир по спорта стрелба в София.

В много оспорван дуел 26-годишната гъркиня победи на финала българката Мирослава Минчева, като всичко трябваше да се реши в последния изстрел.

В решителния момент Коракаки беше малко по-точно и грабна титлата с изстрел от 9.8 точки срещу 9.6 за Минчева.

Сребърната ни медалистка от Летните олимпийски игри в Токио 2020 Антоанета Костадинова, която вчера се нареди трета в квалификацията пропусна днешния финал заради здравословен проблем. В нейно отсъствие бронзовото отличие заслужи Адиел Илиева.

При мъжете титлата спечели Самуил Донков, който във финала победи Петър Иванов. Трети пък се нареди Кирил Киров.

Всички призьори получиха парични награди от Българския стрелкови съюз (БСС) и бяха наградени с медали и възпоменателни грамоти лично от председателя на БСС Елка Васева.