Ансамбълът спечели бронзов медал на финала с пет обръча на Световната Чалъндж купа в Клуж-Напока

По-късно предстои финала на три ленти и две топки

Ансамбъл на България по художествена гимнастика за жени
Снимка: Българска федерация по художествена гимнастика/Анна Недкова
16:52, 14.07.2024
Чете се за: 01:35 мин.

Ансамбълът на България за жени спечели бронзов медал на финала с пет обръча на Световната Чалъндж купа по художествена гимнастика в румънския град Клуж-Напока. Това е последно състезание преди Олимпийските игри в Париж 2024.

Абсолютните европейски шампионки Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева стартираха много стабилно финалите и с резултат от 38.700 точки (трудност 22.000; артистичност 8.550; изпълнение 8.150) се наредиха на трета позиция.

Златото на пет обръча завоюва Израел с 39.400 точки, а на второ място е Италия с 38.750.

За българския ансамбъл това е втори медал след златото в многобоя вчера. По-късно днес възпитаничките на Весела Димитрова и Ясена Стойнева ще играят и на финала на три ленти и две топки.

Така България има шест отличия от надпреварата до момента. Вчера Стилияна Николова и ансамбълът за жени станаха шампиони в многобоя, а днес Николова спечели сребро на обръч и на топка, а Боряна Калейн се нареди трета на топка.

По-късно днес предстоят финалите на бухалки и на лента при жените, както и на три ленти/две топки при ансамблите.

Олимпийският огън пристигна в Париж навръх Денят на Бастилията
Президентът на Торонто Раптърс: Ще вземем правилното решение за Александър Везенков