Арда нанесе ново поражение на Ботев Пд на "Колежа" и задълбочи проблемите при "жълто-черните"

23:17, 04.08.2023
Чете се за: 01:57 мин.
арда нанесе ново поражение ботев колежа задълбочи проблемите жълто черните

Отборът на Арда записа първия си успех от началото на новия сезон в Първа лига, след като надигра с 2:0 като гост състава на Ботев Пловдив в среща от 4-ия кръг.

Футболистите на Александър Тунчев нанесоха и двата си удара в заключителните минути на първата част, когато попаденията на Умар Сако и Станислав Иванов донесоха трите точки на кърджалии.

В 40-ата минута Сако даде аванс на своя тим, засичайки с глава центриране от ъглов удар на Радослав Цонев.

Само 120 секунди по-късно гостите удвоиха своята преднина, след като Преслав Боруков и Станислав Иванов направиха хитра двойна комбинация отдясно, а впоследствие последният демонстрира и уменията си с топка в крака преди да прати кълбото за втори път в мрежата на домакините.

През второто полувреме играчите на Станислав Генчев опитаха да се върнат в срещата, но атаките им така и не доведоха до желания резултат и така "канарчетата" остават без победа на новия стадион "Христо Ботев".

В класирането Арда Кърджали излезе на 8-ата позиция с 4 точки, докато Ботев Пловдив се смъкна до 14-ото място с актив от 2 пункта, като "жълто-черните" все още търсят и първия си успех през кампанията.