Дрогиран мъж закъса с колата си на плажа в Бургас след гонка с полицията. 29-годишният шофьор е бил преследван снощи от полицията, след като навлязъл с колата си в пешеходните зони на Морската градина и отказал да спре за проверка. Като по чудо няма пострадали хора.
На кадри от охранителни камери, с които БНТ разполага, се вижда, че автомобилът-беглец застрашава живота на хора, които се разхождали по време на гонката в Морската градина. Очевидци разказват, че колата се е движела с висока скорост.
"Поне 70 - 80 км сигурно имаше. Аз тук точно затварях и ги видях. Като цяло нямаше хора иначе, ако имаше, белята беше вързана", каза Стоян Сталев, очевидец.
След като в продължение на няколко километра шофьорът бягал от полицията по крайбрежната алея, навлязъл на плажа и закъсал на пясъка.
Така 29-годишният шофьор от Шумен е задържан. При ареста си обаче оказал съпротива, което наложило органите на реда да използват физическа сила.
"Заключил се е в колата и е отказал да излезе. Алкохолната проба е отрицателна, но пробата за наркотични вещества с техническото средство, с което е извършена, отчита наличието на амфетамин и метамфетамин. Първоначалната справка показва, че има и предходни осъждания за подобен род деяния", заяви Живко Енев, началник на "Охранителна полиция" при 5-о РУ-Бургас.
Дрогираният шофьор ще бъде задържан с прокурорско постановление за 72 часа.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube