от Вяра Илиева
10:08, 12.03.2024
Чете се за: 02:35 мин.
арина сабаленка третия кръг индиън уелс трудна победа американка

Поставената под номер 2 Арина Сабаленка се класира за осминафиналите на тенис турнира от сериите WTA 1000 в Индиън Уелс след трудна победа над Ема Радукану.

Миналогодишната финалистка се наложи с 6:3, 7:5 за 95 минути срещу шампионката от US Open 2021 г. в първата им среща помежду им.

„Знам, че Радукану може да играе страхотен тенис. В ключовите моменти се съсредоточих върху себе си и нещата, които трябва да направя на корта, за да се задържа в мача и мисля, че се получи добре", каза Сабаленка, която спечели втората си поредна титла от Australian Open по-рано тази година.

Световната №2 Сабаленка, която загуби на финала от Елена Рибакина миналата година в Индиън Уелс, притежава пет титли на ниво WTA 1000. Последния й трофей е от миналата година на клей в Мадрид.

"Щастлива съм, че успях да играя страхотен тенис днес", каза още беларускинята.

На осминафиналите Сабаленка ще се изправи срещу поставената под номер 23 Ема Наваро. Американката се справи с Елина Свитолина и спечели с 6:1, 4:6, 6:3. Това ще бъде първа среща между Сабаленка и Наваро.

В последния си мач на сингъл като тийнейджърка Коко Гоф стигна до победа с 6:2, 7:6 (5) над Лучия Бронзети.

Поставената под номер 3 американка ще срещне поставената под номер 24 Елизе Мертенс за място на четвъртфиналите утре, когато ще навърши 20 години. Белгийката достигна до осминафиналите на Индиън Уелс за първи път, като победи бившата №1 Наоми Осака със 7:5, 6:4. Гоф спечели предишните три срещи с Мертенс.

Рускинята Дария Касаткина постигна победа над Стоун Стивънс (САЩ) с 2:6, 6:4, 6:4 и също се класира за четвъртия кръг. 12-ата в ранглистата на WTA ще спори на осминафиналите с китайката Юан Юе, която победи 25-годишната американка Каролин Долехайд с 1:6, 6:4, 7:6 (2) за 2 часа и половина на корта.

На осминафиналите ще играе и Мария Сакари (Гърция), която отстрани от турнира французойката Каролин Гарсия (Франция) с 6:3, 6:4.

Министър Стоянов обвини бившия главен секретар в прехвърляне на отговорност към ръководство на МВР