Арина Сабаленка се присъедини към Мария Сакари на полуфиналите в Порт Уърт

Арина Сабаленка
13:11, 05.11.2022

Арина Сабаленка победи Джесика Пегула с 6:3, 7:5 и се класира на полуфиналите на заключителния Мастърс при дамите в Порт Уърт.

Беларуската започна двубоя с пробив, който ѝ осигури комфортен аванс в хода на първия сет. Тя проби своята съперничка още два пъти, за да спечели частта.

Двете състезателки си размениха по два пробива преди да се стигне до равенството 5:5 гейма във втория сет. Арина Сабаленка спечели своето подаване на нула, преди да завърши сблъсъка с пробив. 24-годишната тенисистка сложи точка на спора с втория си мачбол след 1 час и 32 минути игра.

Мария Сакари първа гарантира мястото си на полуфиналите. Тя спечели група "Нанси Ричи" с три победи, след като се наложи над Онс Жабер с 6:2, 6:3.