Арсенал отчая Уулвърхeмптън за силен старт във Висшата лига

Кай Хавертц и Букайо Сака поведоха лондончани към победата

18:50, 17.08.2024
Чете се за: 02:15 мин.
арсенал отчая уулвърхeмптън силен старт висшата лига
Снимка: Arsenal/X

Арсенал започна на висота новия сезон във Висшата лига. Футболистите на Микел Артета пречупиха Уулвърхeмптън с 2:0 в мач от първия кръг.

На "Емирейтс Стейдиъм" точни за действащите вицешампиони бяха Кай Хавертц и Букайо Сака, които отчаяха защитата на "вълците".

На 24 август (събота) „артилеристите“ ще гостуват на Астън Вила, а ден след това играчите на Гари О'Нийл ще приемат Челси.

Домакините наложих териториално надмощие още до средата на първата част и логичното се случи в 25-та минута. Тогава Бакайо Сака бе намерен сам на дясното крило. Той центрира около границата на наказателното поле, а там Кай Хавертц се извиси и отбеляза за 1:0. Макар че гостите опитаха да отговорят на удара, „артилеристите“ продължиха да бъдат по активни, а след края на първото полувреме запазиха минималния си аванс.

„Вълците“ стартираха по-мобилизирано второто полувреме и се настаниха трайно в наказателното поле на своите съперници. Това не отказа лондончани от мисълта за втори гол и той падна в 75-та минута. Томас Партей центрира и свари неподготвена отбраната на гостите. В този момент Сака се оказа най-съобразителен и имаше добра позиция, за да се разпише.

Така до нов гол не се стигна и резултатът до края остана непроменен.