Арсенал си върна лидерството във Висшата лига с успех на "Стамфорд Бридж"

Челси Арсенал Габриел Жезус Тиаго Силва Сезар Аспиликуета
15:53, 06.11.2022

Арсенал победи Челси с 1:0 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. Габриел Магаляеш бе автор на победното попадение.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на всички войници на кралството, загубили живота си, защитавайки своята родина.

През първата част "артилеристите" се задоволиха с контрола над играта, но "сините" отправиха единствения точен удар.

След паузата натискът на гостите се отплати. Габриел Магаляеш засече центриране от корнер, за да открие резултата. Бразилецът е футболистът с най-много попадения, дошли след корнер, откакто се присъедини във Висшата лига.

Арсенал си върна първото място в класирането, като измести Манчестър Сити от върха. "Топчиите" имат 34 точки, с две повече от "гражданите". Челси заема 7-ата позиция в подреждането с 21 пункта.

ПСЖ извоюва ценна победа в гостуването на Лориан
Борисов: Договорено е на ст. „Христо Ботев“ в Пловдив да се играе мач за Суперкупата на Европа