Артюр Фис спаси мачбол и спечели турнира в Токио

Французинът победи на финала сънародника си Юго Юмбер.

Артюр Фис
17:00, 01.10.2024

Французинът Артюр Фис спаси мачбол и спечели турнира по тенис на твърда настилка от сериите АТР 500 в японската столица Токио с награден фонд 1,82 милиона долара.

Фис победи на финала сънародника си Юго Юмбер с 5:7, 7:6, 6:3 след малко повече от три часа игра.

Левичарят Юмбер навакса ранен брейк пасив и стигна до успеха в първия сет с ключов втори пробив в 12-ия гейм.

Втората част премина с предимство на сервиращите, въпреки че Фис трябваше да измъква осмия гейм от изоставане от 0:40. В тайбрека Юмбер беше на точка от победата при 6:5 и при собствено подаване, но съперникът му взе три поредни разигравания, за да изравни.

В третия сет 20-годишният Фис успя да направи един пробив за 5:3, след което затвори мача с десетия си ас. Така той прекъсна серията си от четири поредни загуби от сънародника си, като заслужи трета титла в кариерата си и втора за сезона след триумфа в Хамбург през юли.

Юмбер, който си гарантира изкачване до 15-ото място в световната ранглиста, пък загуби за първи път на финал след шест последователни успеха. Той остана с два трофея през кампанията в Марсилия и в Дубай през февруари.