Съд в афганистанската провинция Фаряб постанови публично бичуване с камшик на жена, която е имала извънбрачна връзка и е избягала от дома си, предаде ДПА, позовавайки се на изявление на Върховния съд на талибаните в Афганистан.
В текста се посочва, че жената е получила наказание от 30 удара с камшик и шест месеца затвор.
В Афганистан всяка сексуална връзка извън брака е незаконна. Момичетата, които бягат от дома си, в повечето случаи се сблъскват с тежки наказания от страна на семейството.
В отделен случай през уикенда двама души в южната провинция Кандахар бяха публично бичувани с камшик за содомия, съобщи съдът. И двамата са получили по 30 удара с камшик и присъди от по една година лишаване от свобода.
След като талибаните се върнаха на власт в Афганистан, отново бяха въведени физически наказания, включително екзекуции и публично бичуване, за извършването на престъпления като убийство, грабеж и прелюбодейство.
ООН разкритикува използването на подобни наказания от страната на талибаните, заявявайки, че те нарушават Конвенцията на ООН против изтезанията, и призова за прекратяване на тази практика. Талибаните отхвърлиха критиките, като заявиха, че тази форма на наказание е в съответствие със законите на страната и е необходима за гарантиране на сигурността и безопасността на гражданите, отбелязва ДПА.
Туроператори отчитат спад на резервациите с между 20 и 25% от избухването на войната в Иран
Първи сериозен тест за примирието: САЩ и Иран си размениха удари в Ормузкия проток
Конфликтът в Близкия изток: Доналд Тръмп заяви, че сделка с Иран е много възможна
На първото заседание на новото правителство Румен Радев очерта основните приоритети
Министрите от кабинета "Радев" положиха клетва, кои са първите им задачи? (ОБЗОР)
До 10 дни започва пръскането срещу комари по Дунава, след като бяха отпуснати 1,28 млн. евро