Асистенция на Антов донесе важна победа на Монца в Серия "Б"

Снимка: АС Монца
20:33, 21.11.2021
Чете се за: 01:25 мин.

След близо двумесечно отсъствие от терените в Италия, българският национал Валентин Антов записа 30 минути при победата на Монца над Комо с 3:2 от 13-ия кръг на Серия "Б".

В първия си шампионатен мач за своя тим от 25 септември насам, 21-годишният бранител асистира за победното попадение във вратата на Комо в 88-ата минута.

Преди това тимът на Силвио Берлускони водеше в резултата с 2:0, след попадения на нападателя Дани Мота в 16-ата и 29-ата минута, до допусна изравняване през втората част.

В рамките на 6 минути гостите възстановиха паритета благодарение на голове, дело на Алесандро Белемо в 60-ата минута и Лука Виняли в 66-ата.

Валентин Антов се появи от резервната скамейка в 59-ата минута, заменяйки Самуел Винято и асистира на Жозе Мачин, който оформи крайното 3:2 в полза на домакините, две минути преди края на редовното време.

С победата Монца събра актив от 21 точки и заема осмото място в класирането. Комо е 12-и с 19 пункта, а лидер е Бреша с 27 т.

Кого подкрепи електоратът на политическите партии на втория тур за президент?
Славяново празнува: Първи думи на майката на Румен Радев