асвел изненада царете европа
21:02, 09.11.2019
Чете се за: 01:01 мин.
Баскетбол

Френският АСВЕЛ Вильорбан спечели с 67:66 срещу шампиона ЦСКА Москва в най-интересния мач от седмия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже.

Домакините запазиха стопроцентовия си актив у дома, благодарение на тройка на Джордан Тейлър 13 секунди преди края. Със сирената Майк Джеймс можеше да донесе успеха на ЦСКА Москва, но изстрелът му бе неточен и така "армейците" пропуснаха да се върнат на върха в класирането.

Най-резултатен за АСВЕЛ в мача бе Рихарс Ломаш с 15 точки, а с 14 остана Тейлър. Също 14 за ЦСКА Москва вкара Майк Джеймс.

Със силна игра на Али Мухамед и Мелих Махмутоглу в последната четвърт Фенербахче победи Байерн Мюнхен с 90:82 за едва втората си победа в тазгодишното издание на турнира.

В Истанбул "фенерите" имаха сериозни затруднения до края на третата четвърт, но мощен старт в четвъртата им позволи да изковат аванс от 11 точки и да го запазят до самия край.

Дерик Уилямс бе най-резултатен за турския тим с 19 точки, а а Махмутоглу добави 14. С 13 завърши гръкът Костас Слукас.

За Байерн 19 точки вкара центърът Грег Монро, а още 14 прибави Владимир Лучич.

Барселона постигна шестата си победа в турнира след 93:86 като гост на литовския Жалгирис. В Каунас гостите взеха аванс от 7 точки до почивката и с разумна игра в последните две четвърти успяха да го съхранят.

Кори Хигинс и Никола Миротич бяха над всички в състава на каталунците и завършиха с 27 и 24 точки съответно. За Жалгирис Зак Лидей бе най-полезен с 16 точки от пейката.

В последния мач за вечерта шампионът на Гърция Панатинайкос се наложи над испанския Валенсия с 91:80.

Дешон Томас вкара 19 точки за "зелените", а с 14 остана Тарийс Райс, които бяха най-полезни за четвъртия успех в турнира. За Валенсия Джордан Лойд вкара 27 точки, но усилията му не срещнаха достатъчно подкрепа от съотборниците му и испанците остават на дъното в класирането с едва 1 победа до момента.

Чете се за: 00:35 мин.
Нова загуба за българските национали по баскетбол до 20 г.
17:40, 14.07.2024
Президентът на Торонто Раптърс: Ще вземем правилното решение за Александър Везенков
Чете се за: 01:50 мин.
Женският отбор на България до 20 години със служебна победа на европейското първенство
19:44, 13.07.2024
Чете се за: 00:47 мин.