ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

Атанас Зафиров: Клиентелата напуска БСП

bnt avatar logo от БНТ
A+ A-
Чете се за: 02:32 мин.
У нас
Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Заместник-председателят на БСП Атанас Зафиров определи напускането на 50 членове и кмета на Перник Станислав Владимиров от партията като оздравителен процес. По този повод в студиото на "Още от деня" той посочи, че "клиентелата напуска БСП".

      По думите му по-голямата част от партийната организация в Перник е на практика част от общинската администрация и като такава участва в нечистоплътни опити за смяна на ръководството, смяна на председателя на БСП в опит да бъде изпълнена политическа поръчка, която нямаше как да се случи.

      "Ясни са, знаем ги и сценаристите, знаем и поръчителите - същите хора, които вчера се опитаха да опорочат и конгреса на партията. Част от тях ги видяхме наредени на другия ден на една маса в обявяването на нов политически проект. Целта беше БСП да стане една послушна партия, която да бъде направлявана лесно в различни посоки", подчерта Зафиров.

      Според него действията на тези хора, които отдавна не работят за БСП, ще мобилизират партията.

      На въпрос с кого ще се коалира БСП Атанас Зафиров посочи, че това ще покажат резултатите от изборите, както и допитването, което ще направят до цялата партия под формата на партиен референдум.

      "При всички положения това ще бъдат партии, които защитават българския национален интерес", категоричен беше зам.-председателят на БСП.

      И отрече вариант, при който да участват заедно с ПП "Възраждане" в управление. Но когато става въпрос за национален интерес, както е това за въвеждане на еврото и когато това кореспондира с тяхната последователна позиция за еврото, против което те не са, но са за въвеждане, когато има пълните гаранции, че няма да удари по джоба и по благосъстоянието на българския гражданин и българския бизнес.

      Вижте целия разговор във видеото

      Гледайте повече от "Още от деня"

      Чуйте последните новини, където и да сте!
      Последвайте ни във Facebook и Instagram
      Следете и канала на БНТ в YouTube

      Свързани статии:

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image