атлети кения турция триумфираха софийския маратон
09:20, 10.10.2021 (обновена)

Днес се проведе 38-ото издание на традиционния маратон на София по централните улици на столицата.

Въпреки ниските температури и дъждът, над 2500 професионални атлети и аматьори премериха сили в надпреварата. Надпреварата бе излъчена пряко в ефира на БНТ 3, както и онлайн в спортната секция на сайта bntnews.bg.

Триумфът в състезанието бе за Дънкан Коеч от Кения, който с време 02:15:47 бе над всички при мъжете, а Ердал Тюбай от Турция спечели състезанието при жените с време 02:34:30.

Милица Мирчева бе най-бързата българка в днешното състезание, завършвайки маратона за време от 02:35:03. Мирчева остана буквално на една секунда от рекорда на Галина Горанова. Тя триумфира и при жените в националния шампионат, защото Софийският маратон е със статут на държавно първенство.

При мъжете в националния шампионат триумфира Мирослав Спасов, който завърши пети в маратона на столицата.

В полумаратонът успехът бе за украинците Богдан Симьонович при мъжете и Наталия Симьонович при дамите.

Що се отнася до най-масовата дисциплина 10 км., там радостта бе за българия, защото над всички днес бяха Сава Тодоров и Лиляна Георгиева.

И тази година, подобно на миналата, най-масовият 3-километров старт липсваше, заради мерките срещу COVID-19.

Филип Станев: Политиката се оказа място не за наивници, каквито на моменти бяхме ние
Волен Сидеров: Едва след тези избори ще се обединят патриотичните формации