Атлетик Билбао отстрани Барселона от турнира за Купата на Краля

Тимът на Барселона бе елиминиран на четвъртфиналите от Атлетик Билбао с 2:4 в мач с продължения.

атлетик билбао отстрани барселона турнира купата краля
07:43, 25.01.2024
Чете се за: 02:05 мин.

Тимът на Барселона допусна ново разочарование през сезона, като отпадна от турнира за Купата на краля в Испания, елиминиран от Атлетик Билбао с 2:4 в мач с продължения.

В редовното време на четвъртфиналната среща, отборът на Шави Ернандес допусна попадение още след 36 секунди игра, като Гарусета се разписа, а каталунците отново показаха големи слабости в защита.

Барселона все пак направи обрат чрез голове на Роберт Левандовски и Ламин Ямал. Атлетик изравни веднага след почивката, благодарение на Сансет, който засече с глава центриране на Нико Уилямс.

Ламин Ямал пропусна да донесе успеха на тима на Шави, като два пъти не успя да вкара, останал сам срещу вратаря.

Така редовното време на срещата завърши 2:2, като в продълженията с попадения на братя Уилямс баският тим спечели и се класира за полуфиналите на турнира. Първо Иняки, който се върна в отбора след бързото отпадане на Гана от Купата на африканските нации, вкара за 3:2 в 106-ата минута, а след това и по-малкият Нико се разписа в последните секунди на срещата.

Така Барселона претърпя поредното разочарование през сезона, след като е на трето място в класирането на Ла Лига, изоставащ на осем точки от лидера Жирона, и бе унижен от Реал Мадрид с 1:4 във финала за Суперкупата на страната.