Атлетико Мадрид постигна разгромна победа със 7:0 като гост на Райо Валекано

атлетико мадрид постигна разгромна победа гост райо валекано
08:41, 29.08.2023
Чете се за: 02:05 мин.

Атлетико Мадрид постигна разгромна победа със 7:0 като гост на Райо Валекано в последния мач от третия кръг на Примера Дивисион.

"Дюшекчиите" изнесоха футболна лекция на градския си съперник и единствено контузията на Мемфис Депай през първото полувреме помрачи отличното им представяне.

Антоан Гризман даде преднина на Атлетико още във втората минута, а в 16-ата Депай покачи на 2:0, малко преди да бъде заменен от Алваро Мората. До почивката преднината на гостите набъбна до 3:0 след гол на Наюел Молина, а след паузата играчите на Диего Симеоне реализира още четири попадения в мрежата на Столе Димитриевски.

Мората покачи на 4:0 в 73-тата минута, а след него се разписа и Анхел Кореа. Отново Мората бе точен за 6:0 в 84-тата минута, а в следващата атака Маркос Йоренте оформи крайното 7:0.

Победата изкачи Атлетико на второ място в класирането със 7 точки, с две по-малко от лидера Реал Мадрид. За Райо поражението бе първо през сезона и тимът заема осмо място в класирането с 6 точки.

В другия мач в Испания, игран в понеделник вечер, Хетафе спечели с 1:0 при домакинството си на Алавес. Точен за тима от мадридското предградие бе Борха Майорал от дузпа в 84-тата минута.

След третия кръг Хетафе е на 11-о място с 4 точки, докато Алавес е на 14-о място с 3.

След взривовете в Румъния: Какви са версиите за трагедията?
Интер надигра Каляри с 2:0 и записа втора поредна победа в италианската Серия "А"