Атлетико Мадрид си тръгна с точка от Виляреал в последния мач от първи кръг на Ла Лига

И четирите гола паднаха през първото полувреме на срещата, а мадридчани на два пъти бяха догонващи в резултата.

Снимка: X / @LaLigaEN
08:43, 20.08.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Отборите на Виляреал и Атлетико Мадрид завършиха при равенство 2:2 двубоя помежду си от първия кръг в испанската футболна Ла Лига. И четирите гола паднаха през първото полувреме на срещата, а мадридчани на два пъти бяха догонващи в резултата.

Защитникът Рейнилдо Мандава вкара топката във вратата на Виляреал в 17-ата минута, но попадението не бе зачетено заради засада. Само минута по-късно нидерландският нападател Арно Данжума изведе домакините от Виляреал напред с удар от близко разстояние, след като изпревари Аксел Витсел.

Маркос Йоренте обаче изравни за 1:1 при успешна контраатака две минути по-късно, възползвайки се от подаване на Антоан Гризман.

Бразилецът Самуел Лино удари греда за Атлетико в 35-ата минута, а Коке си отбеляза автогол в 37-ата след грешка на вратаря Ян Облак и Виляреал пак поведе.

В петата минута на добавеното време дебютиралият за тима от Мадрид Александър Сьорлот реализира първото си попадение за тима за 2:2, осигурявайки точката за Атлетико Мадрид. Това бе и завръщане на "Естадио Ел Мадригал" за норвежеца, който прекара миналия сезон с екипа на "Жълтата подводница".

Влезлият като резерва за домакините Николас Пепе удари греда в 82-ата минута и резултатът остана 2:2.

Аржентинецът Хулиан Алварес направи дебют за Атлетико, влизайки от пейката в 78-ата минута на мястото на Гризман.

Португалецът Жоао Феликс бе оставен извън състава на мадридчани за двубоя заради подготвяния му трансфер в английския Челси. Двата клуба вече са постигна споразумение за сделката на стойност 54.5 милиона долара.