Автогол донесе победата на Лудогорец над Ботев и отдалечи "канарчетата" от второто място

автогол донесе победата лудогорец ботев отдалечи канарчетата второто
Снимка: ПФК Лудогорец
16:31, 06.05.2022
Чете се за: 01:50 мин.

Отборът на Лудогорец постигна победа с 2:1 при визитата си на Ботев (Пловдив) в двубой от 29-ия кръг на Първа лига.

Шампионите откриха резултата на стадиона в Коматево в 39-ата минута, когато Бърнард Текпетей изведе Спас Делев по десния фланг, българският национал нахлу в наказателното поле на "канарчетата" и стреля, а топката се отби от тялото на Самуел Супрайен и влетя в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Хидайет Ханкич.

Ботев изравни резултата в последните секунди на първата част. Реда Рабей отне топката на Дени Групер отдясно на наказателното поле на "орлите" и центрира остро по земя към Па Конате, който с едно докосване прати топката в долния десен ъгъл на стража Симон Слуга.

Десетина минути след началото на второто полувреме гостите от Разград отново поведоха в резултата. Емануел Шоу отне топката от Мохамед Брахими в средата на терена и напредна към наказателното поле на домакините, където комбинира с Текпетей. Полузащитникът на Лудогорец пусна извеждащо подаване към Спас Делев в пеналтерията на "жълто-черните", а в опит да пресече паса Джеймс Ето'о си вкара нелеп автогол.

В класирането Лудогорец е недостижим на върха с актив от 73 точки, докато Ботев (Пловдив) е трети с 49 пункта, на 4 точки зад втория ЦСКА, който е с мач по-малко.

Джокович не се затрудни с Хуркач за седми полуфинал в Мадрид
Елитът на модерния петобой идва в България за Световната купа при мъжете и жените