Автогол помогна на Барселона да измъкне равенство срещу Райо Валекано

Шампионите стигнаха до точката с автогол на Флориан Лежюн в 82-ата минута

16:59, 25.11.2023
Чете се за: 01:25 мин.
Феран Торес Барселона Райо Валекано

Двубоят между Барселона и Райо Валекано от 14-ия кръг на Първа лига завърши при равенство 1:1. Шампионите стигнаха до точката с автогол на Флориан Лежюн в 82-ата минута.

В началото на двубоя на стадион "Вайекас" в Мадрид, именно столичаните създадоха първата по-опасна ситуация. Инаки Пеня отрази удар на Унай Лопес. Каталунците отговориха с изстрел на Ламин Ямал, отразен от Столе Димитриевски.

Възпитаниците на Франсоско Родригес откриха резултата в 39-ата минута. Унай Лопес отправи плътен удар извън наказателното поле за 1:0.

След почивката футболистите на Шави Ернандес заслужено изравниха. Флориан Лежюн си отбеляза автогол, в опит да пресече центриране в наказателното поле на Алехандро Балде.

Барселона остава на 3-ата позиция в класирането с актив от 31 точки. Райо Валекано се изкачи до 8-ото място в подреждането с 19 пункта