Протест на автоинструктори в столицата заради промени в наредбата за тяхната работа. Опасенията им са, че текстовете могат да доведат до фалити на малки и средни автошколи.
Инструкторите се събраха около 13.00 часа на площад "Княз Александър I". Фирмите настояват да не се въвежда електронно следене на учебните коли с GPS, а предложението кандидат-шофьорите да имат право да се явят на изпит за книжка само два пъти в годината да отпадне.
Те не са съгласни и с предложението школите да се превърнат в търговски дружества.
Генералният директор на БНТ Милена Милотинова получи признанието "WEBIT Changemakers"
Отличие за българската наука: INSAIT получи награда от Европейския съвет за научни изследвания
24-часова национална стачка в Гърция - какво трябва да знаят туристите?
Бюджет 2026: Финансовото министерство ще обяви параметрите на план-сметката