Аякс е близо до групите на Лига Европа, Чуба Акпом записа хеттрик срещу Ягиелония в първия мач от плейофите

Нидерландският отбор се наложи с 4:1.

08:50, 23.08.2024
Чете се за: 02:37 мин.

Аякс направи голяма крачка към груповата фаза на футболния турнир Лига Европа, след като спечели с 4:1 срещу полския шампион Ягиелония в първи мач от плейофния кръг. Чуба Акпом записа хеттрик за тима от столицата, който пропусна и дузпа.

Аякс получи почивка от нидерландската федерация през идния уикенд, за да се подготвя за реванша на собствената земя. Тимът обаче няма да има нужда от значителна подготовка, тъй като взе три гола аванс още в първия мач.

Треньорът Франческо Фариоли избра Чуба Акпом пред Брайън Броби на върха на атаката и това бе правилното решение, въпреки че Аякс стартира по най-лошия начин. В петата минута Ягиелония получи корнер и Мики Вилар стреля, а Ремко Пасвеет отрази удара и топката попадна на пътя на Адриен Дигес. Той бе точен на добавка на празна мрежа за 1:0.

Преднината на поляците обаче не издържа дълго. Акпом изравни още в деветата минута на мача, а в 28-та Мика Годтс даде аванс на гостите след удар с глава. Акпом вкара нови два гола през второто полувреме и записа трети хеттрик в кареиерата си, а Годтс пропусна дузпа в края и така Аякс спечели само с три гола разлика.