Аякс категорично победи Лудогорец в Разград в първия плейоф към групите на Лига Европа

22:55, 24.08.2023
Чете се за: 01:55 мин.
Лига Европа
Мохамед Кудус Аякс Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Аякс победи Лудогорец с 4:1 в първия плейофен мач за влизане в груповата фаза на Лига Европа. Мохамед Кудус изпъкна с хеттрик за победителите, които взеха комфортна преднина преди реванша.

Гостите откриха резултата още в 15-ата минута. Мохамед Кудус стреля извън наказателното поле, за да даде аванс на тима си.

След само 122 секунди възпитаниците на Морис Стайн покачиха преднината си. След поредица от подавания в наказателното поле Мохамед Кудус се озова сам срещу Серджио Падт. Ганаецът удвои головата си сметка с удар от движение.

Брайън Броби направи преднината на нидерландците класическа в 40-ата минута. Центриране на Оуен Вайндал се отби от тялото на играч в зелено. Топката кацна на главата на нападателя за 3:0.

След почивката футболистите в червено-бяло продължиха да бележат. Бърза контраатака завърши с изстрел по земя на Мохамед Кудус.

"Орлите" успяха да намалят изоставането си в 69-ата минута. Играчите на Ивайло Петев получиха дузпа за игра с ръка на Йорел Хато, който блокира шут на Спас Делев. Оливие Вердон се разписа от 11-метровия наказателен удар.

Реваншът на стадион "Йохан Кройф Арена" в Амстердам е на 31 август, четвъртък, от 21:00 часа.

Напрежение пред Паметника на съветската армия, плътен полицейски кордон не позволи да се стигне до сблъсъци
Боряна Калейн спечели сребро на бухалки на световното първенство по художествена гимнастика