Байерн (Мюнхен) изнесе лекция на Барселона насред "Камп Ноу"

байерн мюнхен изнесе лекция барселона насред камп ноу
23:42, 14.09.2021
Чете се за: 02:05 мин.

Световният клубен шампион Байерн (Мюнхен) изнесе лекция на Барселона в двубой от група "E" на Шампионската лига.

В един от най-интригуващите двубои от първия кръг на груповата фаза на най-престижния европейски клубен турнир, баварският колос победи каталунците с 3:0 на "Ноу Камп" и по този начин задълбочи кризата в състава на Роналд Куман.

Немският тим очевидно бе по-добрият на терена и заслужено поведе в резултата в 24-ата минута, когато Томас Мюлер стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в гърба на Ерик Гарсия и влетя неспасяемо във вратата на Марк-Андре тер Стеген.

Байерн продължи да играе атрактивно и през втората част. В 56-ата минута хубава атака на баварците позволи на крилото Джамал Мусиала да влезе в наказателното поле на Барса и да стреля, но ударът му се спря в напречната греда. Все пак топката се озова в краката на полския нападател Роберт Левандовски, който довкара топката в опразнената врата.

Преднината за мюнхенци стана класическа в 85-ата минута. Серж Гнабри стреля към вратата на Барселона, но топката за втори път в срещата се отби от страничния и попадна в Левандовски. Голмайсторът се освободи от опеката на защитник на испанците и за втори път разпечата вратата на домакините за крайното 3:0.