Байерн Мюнхен разби Щутгарт след страхотен мач на Гнабри

Байерн Мюнхен Роберт Левандовски Серж Гнабри
21:06, 14.12.2021
Чете се за: 01:42 мин.

Байерн Мюнхен победи Щутгарт с 5:0 в откриващия мач на 16-ия кръг на Бундеслигата. Серж Гнабри откри резултата през първата част, а именно той удвои след паузата. Последваха две попадения на Роберт Левандовски, преди германецът да оформи хеттрика си и крайния резултат.

В 40-ата минута Серж Гнабри даде аванс на тима си след изстрел в горния десен ъгъл на противниковата врата.

След почивката крилото удвои преднината на гостите с ново попадение, този път в левия ъгъл.

Роберт Левандовски направи резултата 3:0 в 69-ата минута, след като преодоля противников защитник и изпрати топката във вратата, пазена от Флориан Мюлер. Само три минути по-късно полякът отново бе точен след шут в средата на вратата. Нападателят изравни рекорда на Герд Мюлер за 42 попадения в рамките на една календарна година

Серж Гнабри подпечата хеттрика си в 74-ата минута. 26-годишният футболист стигна до отбита топка и я изпрати в долния десен ъгъл. Германецът бе замесен във всяко едно попадение и завърши срещата с 3 гола и 2 асистенции за "баварците".

Байерн Мюнхен е лидер в класирането с актив от 40 точки. Щутгарт е 15-и със 17 пункта.