Байерн (Мюнхен) спечели и Суперкупата на Германия

12:44, 01.10.2020
Чете се за: 00:48 мин.
Европейски футбол
байерн мюнхен спечели суперкупата германия

Отборът на Байерн (Мюнхен) спечели Суперкупата на Германия, след като надигра в спора за трофея Борусия (Дортмунд) с 3:2.

Шампионите започнаха по-добре срещата и откриха резултата в 18-та минута чрез Корентен Толисо, който получи пас от Роберт Левандовски.

Ударът на французина бе париран в гредата от стража на „жълто-черните“ Марвин Хитц, но той нямаше какво да направи при добавката на празна врата на Толисо.

Томас Мюлер покачи аванса на баварския колос на 2:0 след асистенция на Алфонсо Дейвис.

Дортмунд се върна в двубоя след гол на Юлиан Брандт, който наказа грешка при изнасянето на съперника.

През втората част "пчеличките" започнаха по-добре и възстановиха статуквото след попадение на Ерлинг Холанд.

Норвежкият нападател на „жълто-черните“ получи идеална възможност да направи обрата пълен малко по-късно, но Мануел Нойер се намеси отлично и изби.

В крайна сметка, възпитаниците на Ханзи Флик пречупиха опонента след отнета топка в центъра и бърза контраатака.

Джошуа Кимих отне топката от Томас Дилейни, напредна към наказателното поле, където получи пас от Левандовски.

Ударът му бе отразен от Хитц, но рикошира от левия му крак в мрежата на безпомощния вратар на Дортмунд.

До края на срещата гостите от Дортмунд не успяха да реализират трето изравнително попадение и така Байерн (М) спечели пети трофей за годината след шампионската титла на страната, Купата на Германия, Шампионска лига и Суперкупата на Европа.