Байерн Мюнхен спечели рекордна 10-а Суперкупа на Германия

гнабри преподписа байерн мюнхен искам отново спечеля шампионската лига
09:00, 31.07.2022
Чете се за: 02:17 мин.

Байерн Мюнхен спечели Суперкупата на Германия, след като победи РБ Лайпциг с 5:3.

Джамал Мусиала откри резултата в 14-ата минута с удар по диагонала от вътрешността на наказателното поле.

Играчите на Доменико Тедеско се опитаха да отговорят на удара, но попадение на Кристофър Нкунку бе отменено поради засада.

След малко над половин час игра Садио Мане удвои отбеляза първия си гол за клуба в професионален мач, след като засече успоредно на голлинията подаване на Серж Гнабри за 2:0.

Бенжамен Павар направи резултата 3:0 с шут с левия крак.

След почивката Марсел Халстенберг намали изоставането на тима си, след като засече с глава центриране от корнер на Кристофър Нкунку.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман си върнаха аванса от три гола след попадение на Серж Гнабри.

В 77-ата минута Кристофър Нкунку се разписа от дузпа. Резервата Дани Олмо пък върна надеждата на РБ Лайпциг в 89-ата минута, правейки резултата 3:4. Другата резерва Лирой Сане обаче сложи точка на спора в 98-ата минута за крайното 5:3.

Томас Мюлер се превърна във футболиста с най-много мачове в надпреварата - 12. Мачът постави рекорд за най-много попадения, отбелязани в двубой за Суперкупата. "Баварците" спечелиха отличието за 10-и път, удължавайки собствения си рекорд. Шампионите изравниха друго свое върхово постижение, като повторно спечелиха трофея са трети пореден път.