Байерн с шести трофей в рамките на сезон, грабна и световната титла

от Димитър Русев , Източник: БНР
22:46, 11.02.2021
Чете се за: 00:40 мин.

Байерн (Мюнхен) стана световен клубен шампион за четвърти път в историята си. На финала на световното първенство за клубни отбори в Катар баварците победиха с 1:0 мексиканския Тигрес.

В 18-ата минута попадение на Йозуа Кимих беше отменено след консултация с видео асистент рефера заради засада.

В 58-ата минута защитника Бенжамен Павар реализира решителното попадение в полза на Байерн - 1:0.

Превъзходството на европейския клубен първенец продължи и в 81-ата минута шут на Корентен Толисо срещна гредата.

Пет минути преди изтичане на редовното време вратарят Науел Гусман спаси силен удар на Дъглъс Коста.

"Червените" от Мюнхен спечелиха общо шести трофей за сезон 2019-2020, като подобно постижение преди години имаше и Барселона при треньора Пеп Гуардиола.

Същевременно отбор от зона КОНКАКАФ за първи път игра финал за световното клубно първенство.

В този двубой Байерн беше без опитния си нападател Томас Мюлер, който даде положителен тест за коронавирус, както без Боатенг, чиято бивша приятелка бе открита мъртва.

За третотото място египетският Ал Ахли изненада бразилския Палмейрас и го победи след изпълнение на дузпи с 3:2, в редовното време 0:0.