Байерн се отърси след салбо първо полувреме и обърна последния в Бундеслигата

19:14, 20.02.2022
байерн отърси салбо първо полувреме обърна последния бундеслигата

Германският шампион Байерн (Мюнхен) спечели с 4:1 домакинството си на последния в Бундеслигата Гройтер Фюрт, а всичките четири попадения на "баварците" дойдоха след почивката.

Преди нея футболистите на Юлиан Нагелсман определено не показаха на какво са способни, като дори в 42-ата минута получиха и гол в собствената си врата. Реализира го Бранимир Хъргота след изпълнение на пряк свободен удар.

Секунди след началото на втората част обаче Роберт Левандовски изравни резултата, а в 61-ата минута домакините стигнаха и до пълния обрат, след като Себастиан Гризбек си отбеляза автогол.

В 82-ата минута Левандовски вкара второто си попадение в мача, а в самия край на срещата Ерик Максим Чупо-Мотинг оформи крайното 4:1.

По този начин Байерн се върна към победите, след като в последните си две срещи инкасира загуба от Бохум и стигна само до равенство срещу РБ Залцбург в Шампионската лига.

В класирането "баварците" вече имат 6 точки аванс пред Борусия (Дортмунд) при равен брой изиграни срещи помежду им. Гройтер Фюрт пък остава твърдо на дъното в подреждането с едва 13 пункта.

Барел петрол може да достигне 120 долара, ако доставките се нарушат
Надя Василева, Конфедерация по заетостта: Във всички сектори има невероятен глад за хора