Байерн вкара 8 на Барселона и даде сериозна заявка за триумф в ШЛ

00:15, 15.08.2020
байерн вкара барселона даде сериозна заявка триумф

Крайният резултат от 8:2 илюстрира надмощието, което Байерн Мюнхен имаше над своя съперник.

В днешната вечер защитата на Барселона просто отсъстваше и дори осемте попадение, на някои биха им се стрували малко.

Точни за този разгромен резултат за немския шампион бяха: Гнабри, Кимих, Левандовски, Перишич и на два пъти Мюлер и Коутиньо.

За каталунците гол отбеляза Луис Суарез, а другото попадение дойде след като Алаба вкара топката си в собствената врата.

Ето и развитието на срещата:

Първата ситуация в двубоя бе за Барселона в 3-та минута, когато Меси опита да намери Суарез, но Жером Боатенг не позволи на уругваеца да нанесе изстрел.

В ответната атака "баварците" поведоха. Левандовски и Мюлер направиха чудесно двойно подаване и германският футболист реализира във вратата на "каталунците" за 1:0.

Само няколко минути по-късно испанците отвърнаха на удара. Жорди Алба набра скорост по десния фланг и пусна прострелно подаване, което Алаба засече в собствената си врата по атрактивен начин за 1:1.

В следващите минути офанзивата и към двете врати продължи с пълна сила, но никой не стигаше до втори гол.

В 22-та минута грешка на Сержи Роберто позволи на баварците да откраднат топката в опасна зона. Тя стигна до Иван Перишич, който с мощен диагонален удар направи резултата 2:1.

Шест по-късно Тиаго Алкантара пусна прехвърлящ пас за Серж Гнабри, който с плътен изстрел за трети път препарира Марк Андре Тер Щеген.

В 31-та минута Кимих центрира отляво, а Томас Мюлер бе на точното място, за да направи резултата 4:1.

При този резултат двата тима се оттеглиха на почивка.

След подновяването "баварците" имаха шансове чрез Перишич и Левандовски като поляка дори реализира, но голът не бе призната заради засада.

В 57-та Барселона намали, след като хубава атака, в която блесна класата и на Меси и на Суарез, а попадението отиде на сметката на уругваеца.

Радостта на "блаугранас" не трая дълго като шест минути по-късно Алфонсо Дейвис си поигра с защитата на Барселона и подаде на Кимих, който направи 5:2.

Последваха няколко минути, в които попаденията липсваха, но така се стигна до заключителните моменти от срещата.

В 82-та минута Левандовски засече с глава, подаване на Коутиньо за 6:2.

Три по-късно бразилецът на свой ред реализира, след като Меси изпусна в средата на терена, а впоследствие Томас Мюлер намери бившият играч на Барселона, който направи 7:2.

Крайният резултат оформи отново Коутиньо минута преди края на редовното време, след като за пореден път отбраната на "каталунците" проспа нападение за Байерн.

Успехът гарантира на баварците място в голямата четворка в турнира на богатите. Там те очаква победителя от мача Манчестър Сити-Олимпик Лион.

За Барселона пък този двубой слага край на един крайно неуспешен сезон, в който те остават без трофей.

Загубата пък означава и, че най-вероятно Кике Сетиен ще бъде уволнен в близките дни.

Любопитен факт е, че последният път, в който Барселона допусна толкова много попадения е през 1976-та година.

Тогава на "Националния стадион Васил Левски", "каталунците" губят с 4:5 от Левски в мач реванш от турнира за Купата на УЕФА.