Хората в Русия не искат война, но не са наясно как тя може да спре, защото са против членството на Украйна в НАТО. Това заяви в "Денят започва" Иван Терзийски, който до средата на февруари е живял в Руската федерация, а сега се е установил в Грац, Австрия.
Терзийски заяви, че често пътува до Русия, защото там е приятелката му. Според него хората в Русия гледат на войната в Украйна като на конфликт, който не е започнал сега, а тлее от 2014 г. насам.
"Руснаците искат войната да спре, но ако трябва да има бази на НАТО в Украйна, не са съгласни. Не са наясно как това трябва да спре. Иначе са против - това са братски народи, смесени бракове, тези, които нямат роднини, имат приятели в Украйна - много са обвързани, страдат и за двата народа, но масата от хора не са съгласни Украйна да е в НАТО", каза Терзийски.
Целия разговор вижте във видеото.
Епидемията от ебола в ДР Конго е „по-критична от всякога“, съобщиха от „Лекари без граници“
В помощ на огнеборците: Компания в Ница разработи система за предвиждане на разпространението на пожари
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски