България до 21 години загуби втората контрола с волейболистите на Франция

българия години загуби втората контрола волейболистите франция
Снимка: БФ по волейбол
21:51, 04.07.2021
Чете се за: 01:25 мин.

Националният отбор на България по волейбол за мъже под 21 години загуби от тима на Франция с общ резултат 0:4 (20:25, 21:25, 22:25, 20:25) гейма във втората контролна среща между двата тима, която се игра в столичната зала „Левски София“.

В този мач старши треньорът Найден Найденов реши да даде шанс на широк кръг състезатели, като почти всички волейболисти получиха възможност за изява. Селекционерът пробва различни варианти за игра.

Ротациите бяха предварително планирани и логично доведоха до предимство на французите, като те спечелиха и четирите гейма. Въпреки това младите ни волейболисти показаха много добри изяви и имаха своите силни моменти в мача.

С най-голям актив за България бе Георги Татаров с 12 точки. Денис Карягин и Руси Желев завършиха с по 10 точки.

На 5 юли от 19.00 часа е третата контрола между двата тима. Тя е затворена за зрители.

Приятелските мачове са част от подготовката на селекцията, водена от Найден Найденов за Световното първенство по волейбол за тази възраст, на което страната ни е домакин заедно с Италия (23 септември - 4 октомври).