България допусна обрат от Нидерландия на старта на Евро 2022 до 17 години

живо българия u17 ndash нидерландия u17
Снимка:
19:02, 16.05.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Отборът на България допусна загуба с 1:3 от Нидерландия в първия си двубой от група "B" на Европейското първенство за юноши до 17 години в Израел.

В класирането възпитаниците на селекционера Йордан Петков заемат третото място без спечелена точка, но с по-добра голова разлика от последния Полша, който отстъпи с 1:6 на лидера Франция. Нидерландия заема второто място с актив от 3 точки.

Вторият мач от групата България ще изиграе срещу Франция в четвъртък, 19 май, от 20.00 часа. Двубоят ще се излъчи на живо по БНТ 3.

"Лъвчетата" откриха резултата в 9-ата минута, когато Захари Атанасов центрира от фаул в наказателното поле на "лалетата", където непокритият Мартин Георгиев с едно докосване насочи топката в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Тристан Куйстен.

Половин час след началото на срещата Нидерландия възстанови равенството. Джейдън Слори получи топката по десния фланг, освободи се от съпротивата на Михаил Цонев и нахлу в наказателното поле на България, където подаде към Габриел Мисехоуи, който с удар от движение прати топката в далечния десен ъгъл на вратаря Александър Божев.

"Оранжевите" направиха пълен обрат в 61-ата минута, когато голмайсторът Габриел Мисехоуи получи топката отляво в пеналтерията на българския тим и върна топката към Исаак Бабади, който стреля с фалцов удар, а топката се отби в левия страничен стълб на вратата и влетя в далечния ъгъл на стража Божев.

Джейсън Ван Дуйвен подпечата победата на "лалетата" в добавеното време на срещата с прецизен изстрел в наказателното поле на "лъвчетата".

Интер няма да може да разчита на Димарко и Арнаутович за гостуването срещу Манчестър Сити
15:24, 17.09.2024
Чете се за: 00:55 мин.
Григор Димитров: Това, че Новак Джокович дойде тук не е за мен, а за цяла България
15:04, 17.09.2024
Чете се за: 02:25 мин.
Йоана Константинова стартира с победа европейското лично първенство до 18 години по тенис
14:19, 17.09.2024
Ансамбълът на България по художествена гимнастика е започнал подготовка за новия сезон
12:25, 17.09.2024
Олимпийските медалисти на България бяха удостоени с приза „Почетен гражданин на София“
12:13, 17.09.2024
Чете се за: 02:15 мин.
Георги Иванов ще участва на среща на лидерите на европейските федерации в Кан
12:01, 17.09.2024
Виктория Томова победи Татяна Мария и се класира за осминафинталите на турнир в Сеул
11:28, 17.09.2024
Чете се за: 02:22 мин.
Никола Батум прекрати кариерата си с националния отбор на Франция
10:22, 17.09.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Джордан Чайлс обжалва отнемането на бронзовия й медал от Олимпийските игри в Париж
10:03, 17.09.2024